Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki fotelik samochodowy dla dziecka jest najlepszy?

7 sierpnia 2021 jak wybrać fotelik samochodowy

Rodzice bardzo często zastanawiają się, jak wybrać fotelik samochodowy dla swojego dziecka. Prawda jest taka, że w gąszczu różnego rodzaju poradników można się zagubić, a wybór odpowiedniego fotelika potrafi być naprawdę bardzo trudny. Warto wiedzieć więc, jakimi zasadami kierować się, aby dobrać najlepszy fotelik dla swojego malucha – pasujący również do posiadanego samochodu.

Rodzaje fotelików samochodowych

Na początku warto powiedzieć, na jakie rodzaje dzieli się foteliki samochodowe. Pierwszy fotelik każdego dziecka to tak zwany fotelik dla malucha – nosidełko, w którym dziecko leży. Można go wyjąć z samochodu i bez żadnego problemu nosić w nim pociechę. Foteliki tego typu zazwyczaj można montować również do ramy wózka. Tego typu fotelik zawsze mocuje się tyłem do kierunku jazdy.

Drugim fotelikiem jest fotelik, w którym podróżuje dziecko, które potrafi już siedzieć. W sklepach znaleźć można wersje montowane tyłem lub przodem do kierunku jazdy – specjaliści zdecydowanie polecają te pierwsze.

Kolejnym fotelikiem, jaki musimy mieć dla dziecka, to duży fotelik, w którym malucha przypinana się przy pomocy pasów samochodowych. Tego typu foteliki montuje się już przodem do kierunku jazdy.

Sprawdź: https://svobody.pl/elektryk-samochodowy-kiedy-jest-niezastapiony/

Kiedy należy zmienić fotelik dziecka?

Każdy fotelik ma podany próg wagowy, który określa, dla jakiego dziecka jest odpowiedni. Prawda jednak jest taka, że dziecko powinno przejść na kolejne urządzenie dopiero wtedy, kiedy wyraźnie wyrośnie z dotychczasowego.

Jeśli dziecko wciąż mieści się w określonym przez producenta przedziale wagowym, a fotelik nie jest dla niego zbyt ciasny, bezpieczniej będzie, jeśli będzie jeździło w dotychczasowym urządzeniu.

Zobacz: https://svobody.pl/jaki-olej-do-diesla-wybrac/

fotelik dla dziecka do samochodu

Kupno fotelika jeszcze przed urodzeniem dziecka

Fotelik samochodowy można kupić, zanim jeszcze dziecko przyjdzie na świat. Warto udać się do sklepu autem, w którym podróżował będzie maluch. Tam razem ze sprzedawcą można sprawdzić, który fotelik zmieści się w aucie, da radę się w nim zamontować bez większego wysiłku, a także będzie wygodny do wkładania i wyciągania z samochodu.

Sprawdź: https://svobody.pl/jaki-wideorejestrator-kupic/

Fotelik bowiem musi być dopasowany nie tylko do dziecka, ale także do samochodu. Nie powinien zajmować zbyt wiele przestrzeni, tak by pozostałym pasażerom także wygodnie się podróżowało. Problem pojawia się także, gdy fotelik musi być zamontowany z tyłu w samochodzie trzydrzwiowym – nie wszystkie modele mają taką funkcję. Nogi dziecka bez żadnego problemu powinny mieścić się za oparciem przedniego fotela.

Jaki fotelik dla dziecka do samochodu będzie najlepszy?

Osoby zastanawiające się, jakie fotelik samochodowy wybrać, powinny wiedzieć, że odpowiedniej jakości fotelik z pewnością nie będzie kosztował mało. Zdecydowanie jednak taki wydatek należy potraktować jako inwestycję w bezpieczeństwo własnego dziecka. Nie wolno zapominać o przymierzeniu fotelika do samochodu, bowiem może okazać się, że najdroższe i najbardziej bezpieczne urządzenie nie będzie pasować do konkretnego modelu auta. Wszystko zależy od ułożenia siedzeń, budowy samochodu oraz dostępnej przestrzeni w środku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w razie jakiejkolwiek kolizji drogowej, fotelik należy bezwzględnie wymienić na nowe urządzenie – ponieważ niektórych jego uszkodzeń nie widać gołym okiem.

Zobacz: https://svobody.pl/wymiana-rozrzadu-wszystko-co-trzeba-wiedziec/

Czy warto wybrać fotelik z ISOFIX?

jaki fotelik samochodowy

System Isofix jest obecnie najlepszym i najpopularniejszym sposobem mocowania fotelika dziecięcego w samochodzie. Pomiędzy siedziskiem, a oparciem kanapy w aucie umieszczone są dwa proste zaczepy. Największe zalety tego systemu to łatwość montażu fotelika oraz bezpieczeństwo tego rozwiązania. Nie wszystkie foteliki da się zamontować Korzystając z systemu ISOFIX – muszą być one odpowiednio do tego dostosowane. Ogromną zaletą tego rozwiązania to to, że fotelik zamontowany w ten sposób przytwierdza się do samochodu bardzo stabilnie. Nie istnieje zatem możliwość, że w razie wypadku będzie przesuwał się po wolnej przestrzeni w aucie.

Prawda jest taka, że korzystając z systemu ISOFIX, bardzo trudno jest zmontować fotelik sposób nieprawidłowy. W przypadku pierwszych nosidełek dla niemowląt ogromną zaletą systemu ISOFIX jest możliwość szybkiego wyciągania fotelika z samochodu. Cały montaż urządzenia opiera się na wpinaniu fotelika w specjalną bazę. Przed kupnem fotelika montowanego przy pomocy uniwersalnego systemu ISOFIX trzeba koniecznie się upewnić, że posiadane auto posiada taki system. Na szczęście, obecnie produkowane samochody zawsze mają ISOFIX w swoim wyposażeniu.

Fotelik dla dziecka do samochodu – jaki?

Podsumowując, kupno wysokiej jakości fotelika dla swojego dziecka wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Myślenie o tym, jak wybrać fotelik samochodowy potrafi spędzać sen z powiek większości rodziców. Jak już wiadomo, fotelik dla dziecka do samochodu należy dopasować nie tylko do samego malucha. Trzeba także do posiadanego modelu auta. Najlepsze rozwiązanie to udanie się do sprawdzonego i polecanego serwisu fotelików samochodowych. Tam na miejscu można dobrać odpowiednie urządzenie dla swojego auta. Myśląc o tym, jaki fotelik samochodowy kupić, trzeba mieć na uwadze fakt, że najlepsze urządzenia zazwyczaj kosztują całkiem sporo.

W przypadku kupna fotelika samochodowego dla starszego dziecka, należy wziąć pod uwagę, by był on dobrze dopasowany do postury ciała malucha.
Dziecku powinno w nim być całkiem wygodnie, co będzie miało ogromne znaczenie w przypadku dłuższych podróży. Bardzo przydatną funkcją jest także regulacja pochylenia fotelika, która umożliwia dziecku wygodną i komfortową drzemkę w każdym momencie jazdy.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

numerologia
Wszystko o ornatach Maryjnych
Leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?