Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Sprzątanie w domu na święta – przydatne urządzenia

3 lutego 2022 Sprzątanie w domu na święta

Sprzątanie domu na Święta jest uciążliwe i zajmuje wiele czasu. Na szczęście, w sklepach znajdziemy niedrogie urządzenia, które niesamowicie ułatwiają i przyspieszają doprowadzanie naszych domowych pieleszy do porządku. Poniżej kilka propozycji, które pozwolą nam na skuteczne odświeżenie naszych czterech kątów.

Parownica do czyszczenia firanek

Jednym z najważniejszych punktów w sprzątaniu domu na Święta jest upranie firanek. Zdejmowanie ich z okien, pranie, suszenie, prasowanie i ponowne zawieszanie na klamerkach może być prawdziwą katorgą. Dlatego bardzo dobrym pomysłem jest wypranie firanek metodą parową, przy użyciu specjalnej myjki parowej. Najtańsze myjki parowe możemy znaleźć w sklepach już za kilkadziesiąt złotych. Są poręczne, lekkie i wydajne w pracy. Oczyszczają firanki z kurzu bez zdejmowania ich. Gdy dodamy do zbiorniczka z wodą przy parownicy kilka kropel olejku eterycznego, zapewnimy sobie piękny zapach w całym domu.

Myjka ciśnieniowa do czyszczenia ścian

Kolejnym przydanym gadżetem może być myjka parowa do czyszczenia na mokro powierzchni płaskich, tj. ściany, drzwi i meble. Myjka parowa pozwala na pozbycie się opornego kurzu i sprawia, że powierzchnie są czyszczone znacznie bardziej dokładnie niż w przypadku, gdy posługujemy się jedynie szmatką i wodą z dodatkiem detergentu. Wszystko przez wysoką temperaturę, jaką generuje tego typu urządzenie. Alergicy doceniają tego typu myjki parowe również ze względu na to, że sprzątanie domu za ich pomocą nie powoduje wzbijania ścieranego kurzu w górę. Posiadacze kabin prysznicowych natomiast wznoszą pod niebiosa myjki parowe za możliwość szybkiego pozbycia się kamienia ze szkła.

Mop odkurzająco-myjący do podłogi

Podobnie działa nowoczesny mop do podłogi. Hitem ostatnich sezonów jest Hizero Bionic Mop, który czyści podłogę na sucho i na mokro, przy czym po mokrym czyszczeniu sam wyciera do sucha czyszczoną nawierzchnię. Jest to mop bezprzewodowy, za którym nie ciągną się kable. Jest lekki, zwrotny i bardzo cichy. Zbiera zanieczyszczenia suche, separując je od mokrych, a następnie zmywa i wyciera do sucha czyszczoną nawierzchnię. Korzystając z takiego mopa zyskujemy przede wszystkim oszczędność czasu i energii. Jednym posunięciem załatwiamy problem odkurzania i zmywania na mokro paneli, parkietów drewnianych, czy płytek.

Sprzęty kuchenne, które można zaciągnąć do świątecznych porządków

Chodzi oczywiście o zmywarkę, w której można myć nie tylko naczynia, ale również wszelkie przedmioty wykonane z tworzywa sztucznego, które przed Świętami zwykle chcemy odświeżyć. Lampiony i szklane doniczki, plastikowe osłony na kwiaty i koszyczki na szpargały. Wszytko to można zebrać do jednego kosza i umyć w zmywarce, a następnie, odświeżone, pookładać z powrotem na swoim miejscu.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lampy sufitowe
Pościel na lato
Sprzątanie w domu na święta

Jesteś zainteresowany reklamą?