Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś

Jaki alkomat wybrać?

30 października 2021 Jaki alkomat wybrać

Wybór alkomatu nie jest sprawą tak oczywistą, jakby się wydawało. Nie można wejść do sklepu i wziąć pierwszy z brzegu tester alkoholu, ale należy zapoznać się z jego najważniejszymi parametrami technicznymi. To od ich jakości zależy skuteczność i dokładność wskazań alkomatu. To urządzenie pomiarowe o skomplikowanej konstrukcji, które powinno dawać precyzje i wiarygodne wyniki pomiarowe. Jaki tester trzeźwości kupić, aby spełniał wszystkie oczekiwania i potrzeby? Jakimi zasadami kierować się przy jego wyborze? Sprawdź, co podpowiadamy.

Jaki alkomat wybrać?

Najważniejszym elementem alkomatu i jego sercem jest sensor. Producenci oferują analizatory wydechu z czujnikiem elektrochemicznym lub półprzewodnikowym. Należy podkreślić, że urządzenia z sensorem elektrochemicznym są zdecydowanie lepsze od tych półprzewodnikowych. Te ostatnie są słabsze, dają niedokładne wyniki badań, zbyt często się przepalają i rozkalibrowują. Z tak oczywistych powodów najlepszym wyborem jest tester alkoholu z sensorem elektrochemicznym.

Dlaczego warto wybrać alkomat z sensorem elektrochemicznym?

Alkomaty wyprodukowane w tej technologii są o wiele bardziej efektywne w działaniu. Dobrej jakości sensory elektrochemiczne są wyjątkowo skuteczne i dokładne. To produkty o nowoczesnej konstrukcji, które reagują wyłącznie na molekuły alkoholu, dzięki czemu w żaden sposób nie da się zafałszować wyników. Badania są wiarygodne i dlatego stanowią nawet dowód w sprawach sądowych. Takich alkomatów używa policja na całym świecie. Urządzenia elektrochemiczne to najlepsze rozwiązanie nie tylko dla służb mundurowych, ale także dla zakładów pracy, instytucji i wymagających użytkowników indywidualnych.

Gdzie kupić dobrej klasy tester trzeźwości?

Najlepszym miejscem na zakup wysokiej jakości urządzenia jest profesjonalny sklep z alkomatami, ponieważ klient może mieć 100% pewność, że kupił produkt idealny pod każdym względem. W marketach może i alkomaty są tańsze, ale to jedynie cena może je wyróżniać. Zazwyczaj są rozkalibrowane albo nieprawidłowo skalibrowane więc i tak ich zakup wymaga wizyty w profesjonalnym serwisie.

Jeżeli nie wiesz jaki alkomat wybrać skorzystaj z oferty profesjonalnego sklepu z alkomatami Bean.pl. Tam uzyskasz fachową pomoc i doradztwo w sprawie zakupu konkretnego modelu urządzenia. W ofercie znajdziesz alkomaty cenionych, światowych marek, takich AlcoFind, Drager, AlcoDigital czy Lifeloc. Ponadto możesz skorzystać z profesjonalnego serwisu i laboratorium, gdzie wykonywane są usługi kalibracji na najwyższym poziomie.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak działa zamrażarka szokowa
Jaki alkomat wybrać

Jaki alkomat wybrać?

30 października 2021

dobry komputer stacjonarny

Jesteś zainteresowany reklamą?