Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zablokować numer telefonu? Blokada połączeń

23 sierpnia 2021 jak zablokować numer

Zbyt wiele telefonów od natrętnych telemarketerów oraz telefony od osób, z którymi nie chcemy rozmawiać, to poważny problem. Aby uniknąć takich połączeń, nie musimy sprawdzać za każdym razem kto dzwoni, nie musimy też odrzucać połączeń. Dużo prostszym rozwiązaniem jest zablokowanie połączeń przychodzących z danego numeru. Jest to możliwe do wykonania na kilka sposobów. Jak zablokować numer telefonu?

Blokowanie numeru w telefonie

Praktycznie każdy nowoczesny telefon posiada możliwość blokowania numerów. Najczęściej blokowanie numeru jest bardzo łatwe. Wystarczy wejść w historię połączeń, kliknąć numer, który chcemy zablokować i w ustawieniach wybrać opcję zablokowania numeru. Nikt dzwoniący z tego numeru nie będzie mógł się z nami skontaktować. Jedynym rozwiązaniem dla takiej osoby będzie zatelefonowanie z innego numeru telefonu. W innym przypadku z nami się nie skontaktuje.

Sprawdź: https://svobody.pl/dobry-komputer-stacjonarny-o-czym-pamietac-przy-zakupie/

Są systemy operacyjne, w których blokada numeru telefonu jest trudniejsza lub łatwiejsza, trzeba jednak wspomnieć, że nie wszystkie telefony są wyposażone system operacyjny, który posiada taką opcję. Czy to oznacza, że blokowanie numeru telefonu jest niemożliwe? Oczywiście nie. Można ściągnąć darmową aplikację, która umożliwia blokowanie numeru. Jak zablokować numer przy pomocy specjalnej aplikacji?

blokowanie numeru

Aplikacja blokująca niechciane połączenia

Aplikacja, dzięki której można zablokować niechciane połączenia, to także dobre rozwiązanie. Zajmuje niewiele miejsca w pamięci telefonu, jej obsługa zaś jest banalnie prosta. Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu, zobaczymy – na przykład – zakładkę nazywaną czarną listą. Otwierając ją i wybierając opcję dodania numeru do czarnej listy, powodujemy zablokowanie wszystkich połączeń i SMS z danego numeru. Dużym plusem blokowania przy pomocy aplikacji jest jednak podgląd zdarzeń. Wiele z nich bowiem blokuje numery, ale wyświetla fakt próby połączenia czy wysłania SMS. Takie rozwiązanie ma sens, bowiem zdarza się, że blokujemy numery, z których nie chcemy odbierać połączeń, jednak w sytuacjach kryzysowych chcemy jednak rozmawiać. Tak się zdarza w przypadku osób, których nie darzymy zbytnią sympatią, jednak w razie konieczności jesteśmy skłonni choćby zapytać co się stało i dlaczego dana osoba dzwoni. Jeśli widać, że dana osoba próbowała się z nami wielokrotnie skontaktować, zawsze możemy odblokować numer i oddzwonić lub odebrać połączenie.

Sprawdź: https://svobody.pl/jak-wybrac-komputer-dla-grafika/

Jak zablokować numer telefonu? Usuwanie numerów z czarnej listy

Przy pomocy aplikacji blokującej niechciane połączenia, można zablokować każdy numer, można też odblokować i to w bardzo prosty sposób. Dużo trudniej odblokować numery z poziomu blokady zainstalowanej w systemie operacyjnym telefonu. W aplikacji mamy pełny podgląd zablokowanych numerów i najczęściej jednym kliknięciem możemy dany numer odblokować, jeśli uznamy, że jest taka potrzeba

Blokowanie numerów u operatora

jak zablokować numer

Operatorzy nie blokują połączeń przychodzących z pojedynczych numerów, są jednak w stanie zablokować przychodzące SMS Premium. To bardzo ważna usługa, wiele takich sms-ów to bowiem wiadomości, za otrzymanie których płaci odbiorca. Wystarczy jeden telefon na infolinię i zlecenie usługi, by zablokować wszelkie SMS przychodzące z bramek o podwyższonej płatności.

U wielu operatorów możliwe jest także zablokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych. To tak zwana usługa ACR, z reguły całkowicie darmowa. Osoba, która dzwoni z zastrzeżonego numeru telefonu, usłyszy w słuchawce, że abonent nie przyjmuje telefonów z numerów zastrzeżonych, ale można się do niego dodzwonić pod warunkiem włączenia prezentacji numeru. Niestety wielu telemarketerów dzwoni z numerów niezastrzeżonych, taka usługa więc nie spowoduje znacznego zmniejszenia liczby niechcianych połączeń telefonicznych.

Sprawdź: https://svobody.pl/monitory-poleasingowe-o-czym-pamietac-przy-zakupie/

Jak zablokować numer?

Smartfony stały się częścią naszego życia. Używamy ich stale, dzwoniąc, odbierając połączenia czy – na przykład – korzystając z Internetu. Wszelkie niechciane połączenia mogą powodować dekoncentrację, poza tym ich odbieranie jest stratą czasu. Nie zawsze jednak wiemy, czy ktoś dzwoniący z danego numeru to ktoś ważny czy też – na przykład – telemarketer. To jednak można bardzo łatwo ustalić. W Internecie można znaleźć wiele stron, na których można sprawdzić kto dzwonił. Wpisując dany numer telefonu na takiej stronie, w odpowiedzi otrzymamy liczbę wyszukiwań tego numeru i komentarze internautów, mówiące na przykład o tym, że spod tego numeru dzwoni telemarketer. Warto korzystać i z tego udogodnienia, oddzwanianie na obce numery może skończyć się bowiem bardzo źle. Wiele z nich to numery zagraniczne, łudząco podobne do polskich. Oddzwonienie na taki numer, może spowodować naliczenie znacznych kosztów połączenia. Sprawdzenie numeru i później jego ewentualna blokada, to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu dodatkowe koszty na pewno się nie pojawią.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

numerologia
Wszystko o ornatach Maryjnych
Leasing samochodu

Jesteś zainteresowany reklamą?