Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Pościel na lato – jaki materiał wybrać?

20 maja 2022 Pościel na lato

Większość osób traktuje wybór pościeli letniej jako przykry obowiązek. Znacznie większą popularnością cieszy się pościel zimowa, gdyż to ona ma zapewnić maksymalnie dużo ciepła. Tymczasem pościel letnia nie pełni takiej roli, lecz skupia się przede wszystkim na odpowiedniej wentylacji.

Idealny splot na lato

Wybierając pościel na lato, warto zastanowić się nad jej rodzajem splotu. Zależy od niego nie tylko wygląd samej pościeli, ale też jej cechy fizyczne. Splot ma wpływ na połysk i fakturę pościeli, a także na jej zdolność do przyjmowania i oddawania ciepła. W pościeli letniej splot powinien być przede wszystkim dość zwarty. Dzięki temu w dotyku jest on chłodniejszy od tradycyjnego płótna. Świetnym rozwiązaniem jest np. splot satynowy, który sprawdza się nie tylko w trakcie upałów, ale też zapobiega rozwojowi roztoczy i kolonii bakterii, ale też poprawia wentylację i minimalizuje ryzyko pocenia się.

Kolor pościeli – co wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem na lato jest oczywiście pościel bawełniana, która zapewnia optymalne warunki termiczne i bardzo dobrą wentylację. Na tym jednak nie koniec, gdyż bardzo ważny jest też jej kolor. Ciemne, intensywne i ciężkie barwy zdecydowanie się tu nie sprawdzą. Dużo lepszym rozwiązaniem jest postawienie na pościel w jasnych kolorach. Doskonale prezentują się tu m.in. produkty marki Faro, która specjalizuje się w produkcji pościeli dla dzieci i dorosłych. Wracając do kwestii koloru, warto postawić na… biel, gdyż dzięki satynowemu splotowi będzie ona lekko błyszczeć. Opcjonalnie można też postawić na zieleń i błękit, unikając jednocześnie barw kojarzących się z ciepłem (pomarańczowy, czerwony i brązowy).

Czego unikać przy wyborze właściwej, letniej pościeli?

Wybierając letnią pościel należy unikać produktów powstałych z czystego poliestru. Jest to materiał, który charakteryzuje się wyjątkowo słabą wentylacją i cyrkulacją powietrza. Co gorsza, może on również doprowadzić do wielu reakcji zapalnych a nawet alergicznych, w tym również u dzieci. Nie należy też stawiać na pościel ciężką lub grubą, gdyż spanie pod nią może być w porze letniej prawdziwą udręką. Warto też wybrać pościel w miarę zwiewną, odporną na wielokrotne pranie i taką, która jest łatwa w czyszczeniu. Świetnym rozwiązaniem (i to nie tylko na lato) będzie pościel antyalergiczna, którą ma w swej ofercie każda hurtownia pościeli dziecięcej w Polsce.

Wybór odpowiedniej pościeli letniej to coś więcej, niż tylko kolejny wydatek. To sposób na przetrwanie pory roku, która ze względu na upały nie jest idealną do spania.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Lampy sufitowe
Pościel na lato
Sprzątanie w domu na święta

Jesteś zainteresowany reklamą?