Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Modne rajstopy na każdą okazję

30 października 2021 Modne rajstopy na każdą okazję

Nic tak nie podkreśla stylizacji jak dobrze dobrane rajstopy. Odpowiedni dobrany wzór i kolor może optycznie wydłużyć i wyszczuplić nasze nogi oraz sprawić, że cała stylizacja nabierze smaku. Jak je dobierać, aby były nie tylko modne, ale także dopasowane od okazji i aby sprzyjały naszej urodzie? Poniżej kilka słów o doborze rajstop modnych na każdą okazję!

Dobrą praktyką jest wybór rajstop do stylizacji, nigdy odwrotnie. Często bywa tak, że przeglądając sklepy z modnymi rajstopami, takimi jak Conteshop.pl, wybieramy pod wpływem impulsu wzór, na który nie mamy żadnej koncepcji. Tymczasem, rajstopy powinny być jedynie dopełnieniem stylizacji, swoistą „kropką nad i”, a wybierając je, powinniśmy z góry wiedzieć, do czego można je nosić, aby wyglądały dobrze. Wyjątkiem są stylizacje opierające się o tak zwaną małą czarną, gdzie sukienka nie ma żadnych wyraźnych akcentów, a na pierwszy plan wysuwa się właśnie wzór rajstop. Warto w tym wypadku pokusić się o modne rajstopy w geometryczne wzory lub o modele imitujące pończochy (zabudowane na dole i przezroczyste na górze).

Czarne, czy beżowe rajstopy?

Przeglądając oferty rajstop w sklepach, możemy nabrać przekonania, że rajstopy generalnie dzielą się na czarne i beżowe. Mimo że rzeczywistości sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, to w istocie podstawowa decyzja na temat doboru rajstop do stylizacji polega na określeniu, czy bardziej pasują do ubrania rajstopy jasne, czy ciemne. Zasada brzmi tak: jeśli mamy jasną sukienkę lub spódnicę (białą, beżową, pastelową), wówczas wybieramy rajstopy cieliste. Nigdy czarne ani granatowe. Nigdy też do białej spódnicy nie dobierajmy kryjących rajstop. Do ciemnych ubrań natomiast pasują rajstopy ciemne: nie ma tutaj znaczenia, czy są to modele kryjące, czy transparentne.

Rajstopy we wzory

Rajstopy we wzory zwierzęce (np. w cętki) to hit ostatnich lat. Podobnie jak rajstopy we wzory koronkowe oraz rajstopy we wzór monogramu. Pamiętajmy jednak, że wyglądają najlepiej wtedy, gdy zestawione są z prostymi stylizacjami. Co ciekawe, rajstopy w koronkowe wzory wyglądają dobrze nie tylko z sukienkami i stylizacjami w stylu romantycznym, ale także z butami w stylu sportowym. Doskonale jest zestawić je z szortami oraz z eleganckimi butami.

Nieśmiertelne kabaretki

Kabaretki to rajstopy, które raz za razem znikają ze światowych wybiegów po to, aby powrócić w świetle chwały. Zdecydowanie, są to rajstopy wymagające od osoby je zakładającej dobrego wyczucia stylu i gustu. Wystarczy jeden fałszywy krok, aby stylizacja stworzona z ich udziałem stała się tandetna. Z drugiej strony, chyba jak żadne inne rodzaje rajstop nie potrafią wygenerować absolutnie zachwycającego looku. Polki najchętniej noszą kabaretki do szortów, pod dżinsy, ale także z butami odkrywającymi kostki.

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Idealny makijaż na jesień

Idealny makijaż na jesień

27 października 2023

Pielęgnacja cery wrażliwej
W jaki sposób pielęgnować brodę?

Jesteś zainteresowany reklamą?