Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Przeszczep włosów w Turcji — jak się przygotować?

5 stycznia 2022 Przeszczep włosów w Turcji

35 milionów mężczyzn na całym świecie cierpi na łysienie typu męskiego. Natomiast 40% osób, które doświadczają wypadania włosów na świecie, to kobiety. Coraz więcej z tych osób decyduje się na przeszczep włosów w Turcji W tym artykule pomożemy Ci się uspokoić, prowadząc Cię przez niektóre czynności, które musisz zrobić, aby przygotować się do przeszczepu włosów w Turcji.

Do miesiąca przed przeszczepem włosów w Turcji

Przed przeszczepem włosów w Turcji skorzystaj z usług firmy specjalizującej się w organizacji wyjazdów na przeszczep włosów do Stambułu. Meditravel zarezerwuje za Ciebie hotel w pobliżu kliniki. Zorganizuje dla Ciebie tłumacza języka polskiego, jeżeli będziesz potrzebować. Zapewni transfery z lotniska do hotelu.

Wyjazd na przeszczep włosów do Turcji z Meditravel trwa trzy dni.

Pierwszego dnia po przylocie do Stambułu, Pacjent zostanie odebrany z lotniska przez kierowcę, który zawiezie go bezpośrednio do hotelu, gdzie nastąpi zakwaterowanie, a następnie czas wolny.

Na drugi dzień, czyli w dzień zabiegu, Pacjent wraz z tłumaczem wyruszą do kliniki, która znajduje się 300 m od hotelu. Po przybyciu do kliniki w pierwszej kolejności odbywają się podstawowe badania krwi, następnie konsultacja z lekarzem oraz przygotowanie do zabiegu i sam zabieg. W zależności od typu operacji Pacjent pozostaje w klinice od jednej do kilku dób.

Dzień po operacji odbywa się konsultacja pooperacyjna z lekarzem. Po wypisie ze szpitala Pacjent zostaje odwieziony do hotelu, gdzie spędzą najbliższe kilka dni.

Ostatni dzień przed wylotem do kraju Pacjent z samego rana odbywa kontrolę lekarską.

Dodatkowo warto zarezerwować sobie wolne od pracy na przeszczep włosów w Turcji. Nie będziesz musiał brać długich wakacji, ale warto pamiętać, że regeneracja trwa kilka dni. Samo znieczulenie może być bardzo obciążające dla niektórych osób.

Miesiąc przed przeszczepem włosów w Turcji

W tym momencie powinieneś rozpocząć masowanie skóry głowy minimum 10 – 30 minut dziennie. Pomaga to w przepływie krwi, a także wyrównaniu kolorytu skóry.

Będziesz musiał również wykonać badanie krwi lub wykonać EKG, aby upewnić się, że jesteś w najlepszym możliwym stanie zdrowia. Znieczulenie zawsze niesie ze sobą ryzyko, a lekarze chcą mieć pewność, że nie będziesz narażony na niepotrzebne obciążenie. Lekarz może poprosić o zaprzestanie przyjmowania leków i witamin na porost włosów.

Dwa tygodnie przed przeszczepem włosów w Stambule

W tym czasie należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych lub aspiryny. Dzieje się tak, ponieważ może powodować niepotrzebne krwawienie lub utrudniać gojenie się ran. Powinieneś również poinformować swojego lekarza, jeśli bierzesz beta-blokery, tabletki rozrzedzające krew lub leki przeciwdepresyjne. Mogą one również wpłynąć na Twoje zdrowie podczas zabiegu i po jego wykonaniu.

Dodatkowo w tym czasie należy unikać alkoholu. Wynika to z faktu, że alkohol rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając w ten sposób obrzęk w miejscu nacięcia. Niektórzy lekarze mogą powiedzieć, że możesz poczekać do trzech dni przed zabiegiem, aby przestać pić. Im szybciej odstawisz alkohol, tym lepiej dla twojego organizmu.

Tydzień przed przeszczepem włosów w Turcji

Na tydzień przed przeszczepem należy zaprzestać przyjmowania tabletek witaminy B i E. Mogą one zwiększyć krwawienie z miejsca rany i utrudnić gojenie. Powinieneś także rzucić palenie, jeśli palisz. Palenie utrudnia organizmowi gojenie, ponieważ wszystko, co zawiera nikotynę, może blokować przepływ tlenu przez krew. Może to również zwiększyć szanse na pozostawienie blizn w miejscu nacięcia. Nikotyna wiąże się również z ryzykiem infekcji.

Dzień przeszczepu włosów w Turcji

Tuż przed zabiegiem przeszczepu włosów należy jak zwykle umyć włosy szamponem i odżywką. Oprócz szamponu i odżywki nie należy stosować żadnych innych produktów, dzięki czemu włosy będą w miarę naturalne.

Twój lekarz prawdopodobnie udzieli ci instrukcji, kiedy możesz wypić ostatni napój lub posiłek przed operacją. Należy ubrać wygodne i luźne ubrania. Ma to na celu zapewnienie, że nie uszkodzisz miejsca nacięcia podczas przebierania się po zabiegu.

Czy powinienem być zdenerwowany?

To naturalne, że denerwujesz się każdym rodzajem operacji, nawet tak drobnym, jak przeszczep włosów w Turcji. Natomiast lekarze, z którymi współpracuje firma Meditravel, zadbają o Ciebie i pomogą Ci się uspokoić.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat przeszczepów w Turcji i przebiegu przebiegu, odwiedź stronę www.meditravel.pl

Redakcja svobody.pl

Zespół specjalistów w wielu różnych dziedzinach. Udzielamy porad z zakresu zdrowia, sprzętu, urody oraz biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Idealny makijaż na jesień

Idealny makijaż na jesień

27 października 2023

Pielęgnacja cery wrażliwej
W jaki sposób pielęgnować brodę?

Jesteś zainteresowany reklamą?